Правила експлуатації ортопедичних матраців

Купуючи матрац, ми хочемо зберегти його в хорошому стані якомога довше. Адже це не просто спальне місце, а запорука комфорту і здоров’я. Ортопедичний матрац – недешева покупка, яка вимагає догляду і правильної експлуатації.

При отриманні матраца насамперед перевірте наявність гарантійного талона та відповідність замовленому розміром. Найчастіше матрац упакований в прозору захисну плівку, після зняття якої його необхідно залишити на кілька годин в добре провітрюваному приміщенні. Матрац, доставлений в скрученому вигляді, можна використовувати через добу після розпакування, щоб він відновив свою форму. Не рекомендується зберігати його в скрученому вигляді більше 30 днів.

Не відривайте від матраца етикеток. Вони нагадають Вам про його характеристики, наприклад, про ефект зима / літо.

Ідеальною підставою під матрац вважається ортопедичний каркас з ламелями, відстань між якими не повинно перевищувати ширини однієї планки. Слід пам’ятати, що чим менша відстань між ламелями, тим більше навантаження вони можуть витримати і будуть краще підтримувати матрац. Також допустимо використання матраца на рівних твердих поверхнях.

При використанні матраца не рекомендується:

  • ходити і стрибати по матраці

Він для цього не призначений, сильні вертикальні навантаження погано позначаються на його стані. Це найпопулярніша проблема виникнення непридатності пружин.

  • перевищувати максимально допустиме навантаження

Всі виробники вказують цей параметр в характеристиках вироба. Підбирайте матрац виходячи зі своєї ваги (краще з запасом).

  • згинати, складати або скручувати матрац

Від цього він деформується і втратить свої ортопедичні властивості. Винятком є ​​тонкі рулонні матраци.

  • зберігати матрац тривалий час у вертикальному положенні

Транспортувати і зберігати матраци потрібно тільки в горизонтальному положенні. Такий стан допомагає уникнути згину пружин і зминання наповнювача, зберігаючи ортопедичні властивості матраца.

  • потрапляння вологи на матрац

Від надмірної вологи всередині матраца можуть розвиватися мікроорганізми або утворюється цвіль. Це погано впливає на здоров’я людини і може викликати навіть алергію. При чищенні матраца потрібно використовувати якомога менше води і користуватися засобами для виведення плям з низьким вмістом хлору. Періодично провітрюйте матрац, залишивши його при відкритих вікнах без постільних речей.

  • категорично заборонено гладити матрац праскою

У більшості випадків, оббивка матраца зшита з бавовни, тому контакт з високими температурами вкрай не бажаний. Матрац потрібно сушити тільки природним шляхом на свіжому повітрі. При необхідності матрац можна пилососити, але категорично заборонено піддавати матрац вибивання.

Як часто потрібно перевертати матрац?

Щоб уникнути появи прогинів (виїмок) на матраці, а також для провітрювання його необхідно періодично перевертати.

У перші 3 місяці експлуатації рекомендується перевертати матрац кожні 2 тижні або при кожній зміні постільної білизни. Чергуйте перевертання: за годинниковою стрілкою і з одного боку на іншу, щоб всі настилочні шари добре «вляглися».

Надалі перевертайте матрац в разі потреби або в залежності від сезону. Використовуйте для цього ручки для перевертання. Пам’ятайте, що вони не призначені для перенесення матраца.

Ще одна порада по догляду за матрацом:

  • використовуйте спеціальні чохли або наматрацники. Вони допоможуть захистити матрац від забруднень і пилу. Якщо у Вас маленька дитина – сюрпризів Вам не уникнути. Скористайтеся водонепроникним наматрацником або підкладайте клейонку під простирадло.

Виконуючи ці нескладні рекомендації Ви продовжите термін служби матраца, а Ваш сон буде міцним і здоровим.