15 правил здорового сну

  1. Лягати бажано не пізніше 22-23 годин. Дорослій людині необхідно для сну 7-8 годин, але для нормального нічного сну цілком достатньо 5-6 годин. Найкорисніший час для сну – з одинадцятої години вечора до п’ятої години ранку. У будь-якому випадку сон обов’язково повинен захоплювати час від двох годин ночі до четвертої години ранку. В цей час сон найсильніший. Вдень спати не рекомендується. Особливо небажано спати перед заходом Сонця.
  2. Виключіть прийом їжі безпосередньо перед сном. За дві години до сну можна приймати тільки легку їжу (овочі, фрукти, кисломолочні продукти).
  3. Перед сном рекомендується уникати вживання алкоголю і напоїв, що містять кофеїн. Кофеїн присутній не тільки в каві, але і в чаї, шоколаді, кока-колі, в багатьох знеболюючих ліках. Набагато корисніше перед сном випити заспокійливого чаю з травами. Підійдуть ромашка, м’ята, хміль, валеріана, меліса. Стакан теплого молока з розчиненою в ньому 1 ст. л. меду допомагає заснути краще всякого снодійного.
  4. Якщо перед вашим будинком є ​​парк або алея – не відмовте собі в задоволенні прогулятися перед сном, подихати свіжим повітрям – це дозволить швидше заснути.
  5. Дуже добре, перед тим як лягти спати, прийняти теплий душ, а якщо є можливість, то і теплу ванну. Корисно додати туди ароматизовану сіль, ефірні масла або настій кропиви або полину. Неодмінна умова: вода повинна бути теплою або приємно гарячою.
  6. Перед сном рекомендується звільнитися від переживань дня. Налаштуватися на повноцінний сон, що дає відпочинок і відновлення сил усього організму.
  7. Добре засинати під тиху приємну музику в стилі «Релакс». Спробуйте неголосно включити магнітофон або радіо з улюбленими мелодіями, записи зі звуками морського прибою або під шлум лісу.
  8. Спати рекомендується головою на північ (або на схід). Вимога правильної орієнтації тіла в просторі пов’язано з необхідністю узгодження електромагнітних полів. Напрямки руху електромагнітних хвиль земної кори і людини повинні збігатися.
  9. Для досягнення спокійного сну краще спати в темних кімнатах. Бажано прибрати зі спальні галасливі механічний годинник і повернути циферблат світяться електронного годинника, щоб не стежити за відліком часу.
  10. Найкраще спиться при температурі + 18-20 ° С з відкритою кватиркою, але щільно зачиненими дверима. Або залишати відкритим вікно в сусідній кімнаті і не закривати двері. Зниження температури можна не боятися, головне – уникати протягів. В крайньому випадку, можна як слід провітрювати спальню перед сном.
  11. Спати краще на твердій рівній поверхні. На м’яких перинах тіло неминуче прогинається, а це викликає порушення кровопостачання спинного мозку і різних органів, які виявляються затиснутими. Крім того, це призводить до затискання нервових закінчень, що може несприятливо позначитися на будь-якій частині тіла. Здоровим людям краще обходитися без подушки або обмежитися тонкої і досить щільної подушкою. Здоровим молодим людям також рекомендується вибирати ортопедичний матрац для сну більш високої жорсткості, ніж людям старшого віку.Це підтримує в нормальному стані шийний відділ хребта, покращує мозковий кровообіг, сприяє нормалізації внутрішньочерепного тиску, попереджає утворення зморшок на обличчі і шиї.
  12. Спати бажано більш оголеним. Коли холодно, краще накритися зайвою ковдрою.
  13. Найкраще спати – на боці, щоб не перевантажувати нирки і інші органи.
  14. Вставати краще не по будильнику, а по «внутрішнім годинником». Якщо ж і заводити будильник, то прикидати, щоб на сон доводилося ціле число циклів. Зазвичай цикли тривають від 60 до 90 хвилин, причому помічено, що у здорових людей цикл наближається до 60 хвилинам.
  15. Головне правило для любителів довгого сну: чи не залежуйтеся в ліжку! Як тільки людина прокинулася (а це може бути і рано вранці), треба посміхнутися, потягнутися, скинути ковдру і піднятися.